Soonish

Nerdský manželský pár rád četl sci-fi knížky a populární naučnou literaturu o blízké budoucnosti. Každou chvíli naráželi na nějaké nepřesnosti a kafrali jako fanoušci na fatbale, kteří vždycky ví líp než sudí, jak se má pískat. Pak se nějak stalo, že dostali nabídku od nakladatelství Penguin Books a museli ukázat, zda to zmáknou lépe.

Já teda nemám do těhle vod tak hluboký vhled, abych to mohl posoudit, ale mě to nevadí. Pro mě to není další z řady podobných knih. Naopak, beru to hlavně jako rozšíření přehledu. A na to mi posloužila dobře.

Každá kapitola se zaměří na technologii/nápad, jež vypadá naprosto ulítle. Výtah do vesmíru? Těžení asteroidů? Hmota, co umí morfovat do jakéhokoliv předmětu? Tisknutí nových jater nebo propojení lidských mozků v cloudu? Hahaha, nic z toho se určitě nestane a zpětně tyhle nápady budou vypadat usměvně. Ledaže ledaže by autoři nepřinesli dostatek argumentů, proč to fungovat nejen může, ale že to není ani tak vzdálená možnost. Často se o tom nemluví (alespoň v mainstreamu), ale vývoj na všech těhle a dalších věcech jede na plné obrátky. Co se mi na téhle knize moc líbilo je fakt, že ke každé kapitole přidávají i sekci s potenciálními riziky. A jako bonus je celá kniha propletena vtípky, což ji dělá ještě o kus čtivější.

  • Kelly Weinersmith
  • Zach Weinersmith
← NovějšíZpět na výpisStarší →