Nauč se to!

Další kniha od Melvila, ani tady nezklamala. Zapůjčila mi ji má hodná kolegyně Zuzka a jsem ji za to moc vděčný, protože informace v té knize mi sedly naprosto přesně.

Má podobný styl jako Jídlo na prvním místě, Příběh lidského těla nebo Proč spíme. Vezme běžnou součást našeho života, rozdrobí ji na kousky, podrobně je analyzuje a poskládá zpátky. Díky tomu vám na danou oblast přiblíží jako nikdy předtím a velice pravděpodobně razantně změní pohled. Zjistíte, že co jsme si mysleli, nebo k čemu jsme byli vedeni, nebylo podložené a neplatí a naopak. Dodá vám přesné tipy k tomu, jak se doopravdy zlepšit.

Že memorování nazpamět je blbost (až na výjimky) rozumný člověk odhalí už v raném dětství. Jenže tady zjistíme, že mnoho z dalších způsobů, co běžně používáme a věříme jim, jsou neefektivní. A vysvětlí nám i proč tomu tak je a jaké techniky nám skutečně pomohou hluboce se naučit, co chceme.

Knihu bych doporučil s klidným svědomím každému, všichni bez výjimky se potřebujume průběžně učit novým dovednostem. Zejména bych ji doporučil studentům, učitelům, školitelům a těm, kteří mají neukojitelnou touhu objevovat, dozvídat se a chápat svět kolem sebe. :)

  • Peter C. Brown
  • Henry L. Roedinger III
  • Mark A. McDaniel
← NovějšíZpět na výpisStarší →