Jídlo na prvním místě

Skvělá kniha s potenciálem hodně ovlivnit život. Nejprve vám vysvětlí jak tělo tráví, získává energii a živiny či jak fungují hormony spojené se stravou. Díky tomu lépe pochopíte, proč se tělo chová tak, jak se chová. Bude vám dávat lepší smysl, proč a kdy a jak mohou nevhodně zvolená jídla škodit. Až dosud je asi hodně knih tohoto žánru podobných. Tahle se ale v zásadním bodě liší.

Není to jedna z těch knihy, které říká, co přesné máte nebo nesmíte dělat. Místo toho uznává, že každé tělo je unikátní a univerzální recept neexistuje. Namísto toho přichází s experimentem - na měsíc jezte pouze obyčejné suroviny, které rozhodně nejsou škodlivé (zelenina, ovoce, ořechy, oleje, vejce, maso atp.). Vynechejte přidané cukry, procesované výrobky, obiloviny, luštěniny, sýry alkohol aj. Po třiceti dnech by se tělo mělo pročistit a postupným zaváděním si můžete ověřit, jestli vás třeba sýr rozhodí, nebo ne. Později si pak můžete lépe a svědomitě vybírat, co a v jakém množství si dopřejete. A jestli dáme přednost chuti, zdraví nebo ideálně najdete průnik obojího.

Já jsem těch třicet dnů zkusil. I kvůli tomu, že jsem se často přesouval z místa na místo bylo docela složité to dodržet. Nejvíc mi to ovšem dalo ve vaření, které jsem do té doby téměř nepraktikoval. Snažil jsem se průběžně zaznamenávat, jaké to bylo a podívat se můžete na tumblru.

  • Dallas Hartwig
  • Melissa Hartwig
← NovějšíZpět na výpisStarší →