Hon na mrtvého

Při jednom běhu se mě David ptal, jestli píšu i negativní reakce. A tady bude jeden z důkazů, že se toho neštítím. Stejně jako předchozí kniha, i tohle jsem koupil naslepo při audiotékových narozeninách. Chtěl jsem zkusit nějakou beletrii a tato byla dobře hodnocená. Jenomže co naplat, když hodnotící mají asi jiný vkus. Mě nesedla. Ani žánr, ani příběh, ani nic.

Mám rád skutečné příběhy, nebo alespoň realistické. Tohle mi přišlo od začátku až do konce zkrátka divné a nesmyslné. Iritovaly mě uměle napínavé momenty, předvídatelné a zároveň plytké zvraty, v neposlední řadě i opakování. Každá zbraň, která v tom příběhu někomu padla z ruky, vždy cinkla o podlahu nebo zmrzlou hlínu. Nechybělo pochopitelně nezbytné doostřování fotek, důležité nápisy v odlescích, skryté nápovědy ve formě biblických veršů a podobné berličky.

Tuhle bych nikomu nedoporučil. Možná je to originální, ale za cenu, že je to i trochu pitomý. I pokud někdo má tenhle žánr v oblibě, určitě najde stovky jiných a lepších titulů.

  • Tim Weaver
← NovějšíZpět na výpisStarší →