Homo Deus

Další kniha Harariho, která navazuje na veleúspěšný bestseller Sapiens. Je i tahle tak podnětná?

Sapiens byla úžasná a vybavuju si, že jsem často zjišťoval, že ji čte dost dalších lidí v mém okolí. A všichni si ji pochvalovali. Harari překypuje rozhledem do mnoha oblastí, dokonce tak moc, že mu někteří recenzenti kvůli tomu body upírají. Jeho soudy totiž vnímají jako povrchní a nedostatečně vyarguentované. Tuhle výtku sice beru, přesto se mi zamlouvá propojování více oblastí a nahlížení na jednu věc z různých stran. Jeho styl mě zaujal a další jeho tituly jsem nechtěl přeskočit.

Teď tedy přišla řada na Homo Deus. Sapiens se zaměřila na dějiny lidstva po současnost, Deus navazuje a Harari nám předkládá svou vizi, kam se lidstvo může ubírat dál.

Tady se ale musím přiznat, že jsem poslouchal audio verzi a často neudržel myšlenky. Ať už kvůli okolí, nebo že se mi zatoulaly kvůli rozmýšlení nad právě získanými podněty. Trochu jsem to zkrátka odflákl a nedokázal ty myšlenky správně strávit a zapamatovat. Takže mám nutkání říct, že jsem měl vyšší očekávání, ale raději se k téhle knize ještě vrátím a přečtu si ji pořádně.

  • Yuval Noah Harari
← NovějšíZpět na výpisStarší →