• Your Deceptive Mind

  Steven Novella

  Your Deceptive Mind

  Já vím, že je to otřepané klišé, ale nemůžu jinak – schopnost kriticky myslet je důležitější, než kdy dříve. Oxford Dictionary za slovo roku 2016 vybral posttruth, čili postpravda. Týdeník Respekt vydal o dezinformacích speciální číslo. A o neověřených a nikým nekorigovaných zprávách na webu ani nemluvím. Takže se s tím musíme popasovat sami. Ale tento kurz nám pořádně pomůže!

  Číst dál
 • Ukaž, co děláš

  Austin Kleon

  Ukaž, co děláš

  Žlutá, čtvercová a bohatě ilustrovaná kniha od Melvila nabádá, abychom se nestyděli ukázat nejen plody své práce, ale především způsob, jak se k nim dostaneme. Díky tomu budeme víc vidět, slyšet a dokonce si tak uděláme i větší pořádek v hlavě.

  Číst dál
 • The Book of Joy

  Dalai Lama, Desmond Tutu & Douglas Abrams

  The Book of Joy

  Navzdory vysokému věku, zdravotním problémům či politickým překážkám se schází dva neobvyklí přátelé, Dalai Lama a africký Arcibiskup Desmond Tutu, aby diskutovali o štěstí a spokojeném životě. U stolu s nimi sedí ještě Douglas Abrams, spisovatel, který debatu moderuje a následně sepíše/namluví knihu. Tu, o které právě čtete.

  Číst dál
 • The Subtle Art of Not Giving a F*ck

  Mark Manson

  The Subtle Art of Not Giving a F*ck

  Motivační literatura trochu neotřelým způsobem. Mansonovi je něco přes třicet a ačkoli se v knize vysmívá mlaďochům, kteří poučují ostatní o životě, sám se do toho pustil taky. Jak se s tím dokázal poprat?

  Číst dál
 • The Antidote

  Oliver Burkeman

  The Antidote

  Kromě titulu na obálce najdete i shrnutí od Guardianu, které zní: A bracing detox for the self-help junkie, čili Osvěžující detox pro feťáky osobního rozvoje. Burkeman v knize tvrdí, že ke štěstí a spokojenosti vede jiná cesta, než v zběsilé honbě za lepší budoucností, neustálé vizualizaci úspěchů nebo dalších postupech, které hlásájí autoři self-help literatury. Pokud se totiž snažíte dosáhnout dokonalého výsledku, nejspíš se vám to nepovede a budete rozladění, přestože samotný výkon může být vynikající. Jako když hokejový tým...

  Číst dál