• The Book of Joy

  Dalai Lama, Desmond Tutu & Douglas Abrams

  The Book of Joy

  Navzdory vysokému věku, zdravotním problémům či politickým překážkám se schází dva neobvyklí přátelé, Dalai Lama a africký Arcibiskup Desmond Tutu, aby diskutovali o štěstí a spokojeném životě. U stolu s nimi sedí ještě Douglas Abrams, spisovatel, který debatu moderuje a následně sepíše/namluví knihu. Tu, o které právě čtete.

  Číst dál
 • Zbraně vlivu

  Robert B. Cialdini

  Zbraně vlivu

  Téhle knize jsou dlouho odolával, ani nevím proč. Nakonec jsem se odhodlal a vůbec toho nelituju. Peníze i čas strávený četbou nebyly špatnou investicí.

  Číst dál
 • Quiet

  Susan Cain

  Quiet

  Jste tišší, přemýšlíte než něco vypustíte z pusy a rádi pracujete v klidu? Tyto a podobné vlastnosti jsou velmi potřebné, přesto však nejsou ve společnosti doceněnované.

  Číst dál
 • The Antidote

  Oliver Burkeman

  The Antidote

  Kromě titulu na obálce najdete i shrnutí od Guardianu, které zní: A bracing detox for the self-help junkie, čili Osvěžující detox pro feťáky osobního rozvoje. Burkeman v knize tvrdí, že ke štěstí a spokojenosti vede jiná cesta, než v zběsilé honbě za lepší budoucností, neustálé vizualizaci úspěchů nebo dalších postupech, které hlásájí autoři self-help literatury. Pokud se totiž snažíte dosáhnout dokonalého výsledku, nejspíš se vám to nepovede a budete rozladění, přestože samotný výkon může být vynikající. Jako když hokejový tým...

  Číst dál
 • Nenásilná komunikace

  Marshall Rosenberg

  Nenásilná komunikace

  Název působí prazvláštně, jeden neví, co si pod tím představit. Kniha samotná je útlá a vypádá nenápadně. Přesto ale zásádním způsobem změní váš pohled na svět i na lidi okolo, velmi pravděpodobně i vaše chování a smýšlení o ostatních.

  Číst dál