• Práce na dálku

  Jason Fried & David Heinemeier Hansson

  Práce na dálku

  „Noc je nejtemnější právě před úsvitem. A já vám slibuji, že úsvit přichází.“ řekl Harvey Dent v Batmanovi. A Jason s Davidem tvrdí, že stejně jako noc nevyhnutelně ustoupí dnu, kanceláře budou muset ustoupit práci na dálku. Ve své knize shrnují její výhody, své zkušenosti a vyzývají k zkoušce na vlastní kůži.

  Číst dál
 • Hluboká práce

  Cal Newport

  Hluboká práce

  Lákavý název, osvědčený autor (četl jsem So good they can't ignore you a byla perfektní), oblíbené vydavatelství. Navíc ve slevě za půlku. Kdo by odolal! Ale ouha… Při četbě mi přišlo, že autor káže naprosto jasné a elementární věci. V hlavě se mi honilo: „To je přece jasný, že se musím soustředit, když chci udělat rozumnou práci...“. Ale ouha. Po dočtení a za běžného provozu jsem si začal naplno uvědomovat, že těmi neduhy trpím.… Naštěstí teď ale vím, co s...

  Číst dál
 • Ukaž, co děláš

  Austin Kleon

  Ukaž, co děláš

  Žlutá, čtvercová a bohatě ilustrovaná kniha od Melvila nabádá, abychom se nestyděli ukázat nejen plody své práce, ale především způsob, jak se k nim dostaneme. Díky tomu budeme víc vidět, slyšet a dokonce si tak uděláme i větší pořádek v hlavě.

  Číst dál
 • Havel

  Michael Žantovský

  Havel

  Nedávno jsem se toulal v iBooks, v žebříčku oblíbených biografií. Hodně titulů vypadalo velmi lákavě, ale pobyt v komunistické Číně mě často přiměje přemýšlet o politice, svobodě i našem minulém režimu, proto mne nejvíc zaujal Havel. Tohle dílo napsal jeho dlouholetý přítel a jeden z nejbližších spolupracovníků Michael Žantovský. A číst ho je radost!

  Číst dál
 • Děti, které přežili Mengeleho

  Eva Mozesová Korová

  Děti, které přežili Mengeleho

  Drásavý příběh židovských dvojčat, jejichž idylické dětství v Rumunské vesničce přerval Hitlerův nástup k moci.

  Číst dál
 • Příběh lidského těla

  Daniel Lieberman

  Příběh lidského těla

  Strhující a velmi poutavý popis evoluce lidí, který mi pomohl pochopit souvislosti tam, kde by mě dřív ani nenapadlo hledat.

  Číst dál
 • Zbraně vlivu

  Robert B. Cialdini

  Zbraně vlivu

  Téhle knize jsou dlouho odolával, ani nevím proč. Nakonec jsem se odhodlal a vůbec toho nelituju. Peníze i čas strávený četbou nebyly špatnou investicí.

  Číst dál
 • Quiet

  Susan Cain

  Quiet

  Jste tišší, přemýšlíte než něco vypustíte z pusy a rádi pracujete v klidu? Tyto a podobné vlastnosti jsou velmi potřebné, přesto však nejsou ve společnosti doceněnované.

  Číst dál
 • The Antidote

  Oliver Burkeman

  The Antidote

  Kromě titulu na obálce najdete i shrnutí od Guardianu, které zní: A bracing detox for the self-help junkie, čili Osvěžující detox pro feťáky osobního rozvoje. Burkeman v knize tvrdí, že ke štěstí a spokojenosti vede jiná cesta, než v zběsilé honbě za lepší budoucností, neustálé vizualizaci úspěchů nebo dalších postupech, které hlásájí autoři self-help literatury. Pokud se totiž snažíte dosáhnout dokonalého výsledku, nejspíš se vám to nepovede a budete rozladění, přestože samotný výkon může být vynikající. Jako když hokejový tým...

  Číst dál
 • Nenásilná komunikace

  Marshall Rosenberg

  Nenásilná komunikace

  Název působí prazvláštně, jeden neví, co si pod tím představit. Kniha samotná je útlá a vypádá nenápadně. Přesto ale zásádním způsobem změní váš pohled na svět i na lidi okolo, velmi pravděpodobně i vaše chování a smýšlení o ostatních.

  Číst dál