• Příběh lidského těla

  Daniel Lieberman

  Příběh lidského těla

  Strhující a velmi poutavý popis evoluce lidí, který mi pomohl pochopit souvislosti tam, kde by mě dřív ani nenapadlo hledat.

  Číst dál

  5. 1.2017

 • Disrupted

  Dan Lyons

  Disrupted

  Vtipný příběh o temných stránkách startupů. Dan Lyons psal blog fake Steve Jobs a pracoval jako úspěšný novinář pro Forbes i Newsweek. V jeho 51 letech už nasbíral hodně zkušeností, což bylo znát i na výplatní pásce. Během snižování nákladů ho kvůli tomu dost nevybíravým způsobem vyhodili. Ten okamžik přišel (pochopitelně) v naprosto nevhodnou dobu.

  Číst dál

  15. 12.2016

 • Little Princes

  Connor Grennan

  Little Princes

  Kniha o několika turbulentních letech Connora Grennana, které mu dramatickým způsobem ovlivnily život. Příběh se začíná psát, když mu je 29 let. Tehdy už má za sebou 8 let práce pro institut EastWest v Praze, slušný balík na kontě a rozhodne se vydat se cestu kolem světa. Když se zmíní kamarádům, že chce na pompézní cestě roztočit všechny úspory, většinou se setká s nepochopením a často slýchá slova jako “sobectví” nebo “krátkozrakost”. Aby tyto hlasy umlčel, impulzivně se rozhodne na...

  Číst dál

  12. 12.2016

 • Zbraně vlivu

  Robert B. Cialdini

  Zbraně vlivu

  Téhle knize jsou dlouho odolával, ani nevím proč. Nakonec jsem se odhodlal a vůbec toho nelituju. Peníze i čas strávený četbou nebyly špatnou investicí.

  Číst dál

  9. 12.2016

 • Into Thin Air

  Jon Krakauer

  Into Thin Air

  Tip na mou první knihu z vysokohorského prostředí jsem objevil docela náhodně v knize Quiet (jež se zaobírá introvezí). Byla to ale trefa - kniha byla tak dobrá, že částečně dostala přednost i před spaním a asi za 2 noci byla přečtená.

  Číst dál

  6. 12.2016

 • Quiet

  Susan Cain

  Quiet

  Jste tišší, přemýšlíte než něco vypustíte z pusy a rádi pracujete v klidu? Tyto a podobné vlastnosti jsou velmi potřebné, přesto však nejsou ve společnosti doceněnované.

  Číst dál

  19. 10.2016

 • The Antidote

  Oliver Burkeman

  The Antidote

  Kromě titulu na obálce najdete i shrnutí od Guardianu, které zní: A bracing detox for the self-help junkie, čili Osvěžující detox pro feťáky osobního rozvoje. Burkeman v knize tvrdí, že ke štěstí a spokojenosti vede jiná cesta, než v zběsilé honbě za lepší budoucností, neustálé vizualizaci úspěchů nebo dalších postupech, které hlásájí autoři self-help literatury. Pokud se totiž snažíte dosáhnout dokonalého výsledku, nejspíš se vám to nepovede a budete rozladění, přestože samotný výkon může být vynikající. Jako když hokejový tým...

  Číst dál

  19. 10.2016

 • Nenásilná komunikace

  Marshall Rosenberg

  Nenásilná komunikace

  Název působí prazvláštně, jeden neví, co si pod tím představit. Kniha samotná je útlá a vypádá nenápadně. Přesto ale zásádním způsobem změní váš pohled na svět i na lidi okolo, velmi pravděpodobně i vaše chování a smýšlení o ostatních.

  Číst dál

  1. 9.2016