• The Subtle Art of Not Giving a F*ck

  Mark Manson

  The Subtle Art of Not Giving a F*ck

  Motivační literatura trochu neotřelým způsobem. Mansonovi je něco přes třicet a ačkoli se v knize vysmívá mlaďochům, kteří poučují ostatní o životě, sám se do toho pustil taky. Jak se s tím dokázal poprat?

  Číst dál

  30. 3.2017

 • Eat and Run

  Scott Jurek with Steve Friedman

  Eat and Run

  Scott neměl lehké mládí. Jeho táta byl přísný a nesmlouvavý voják. Namísto hraní s kamarády často rovnal dřevo. Matka začala upoštět věci, znak přicházející roztroušené sklerózy, když Scottovi bylo zhruba 6 let. Sám měl vysoký tlak a nic nenasvědčovalo tomu, že dosáhne něčeho znamenitého. Tyhle překážky ho ale nezastavily, naopak, vytrénovaly jeho vůli, odolnost a houževnatost. A právě tyhle vlastnosti naplno zúročil v ultrarunningu.

  Číst dál

  19. 3.2017

 • The Circle

  Dave Eggers

  The Circle

  Tentokrát bych se chtěl se smíšenými pocity podělit o tip na Orwellovský příběh o blízké budoucnosti. Doporučit ji chci, protože poskytuje docela dobrý úvod do problematiky (nejen) digitálního soukromí. To se, jak se v knize také dozvíme, týká všech. I když nejsme na internetu aktivní. Radost mi to ale nedělá, jelikož se nejedná o zrovna příjemné a optimistické čtení.

  Číst dál

  12. 3.2017

 • Can’t Swim, Can’t Ride, Can’t Run

  Andrew Holgate

  Can’t Swim, Can’t Ride, Can’t Run

  Tenhle titul mi iBooks nabízelo už notnou chvíli na základě dříve koupených sportovních, resp. triatlonových knih. Název ve mně vyvolal dojem, že hlavní dějová linka se bude věnovat snad ještě většímu zápasu, než je samotný závod. A to, jak skloubit extrémně časově náročnou přípravu, jak tenhle drahý koníček uživit atp. Zkrátka, jak se popasovat z mnoha nevyhnutelnými překážkami, jež intimně zná mnoho atletů. To mne zaujalo, anžto se s nimi sám potýkám. Jsem teď v Číně a těch pár placatých...

  Číst dál

  4. 3.2017

 • Havel

  Michael Žantovský

  Havel

  Nedávno jsem se toulal v iBooks, v žebříčku oblíbených biografií. Hodně titulů vypadalo velmi lákavě, ale pobyt v komunistické Číně mě často přiměje přemýšlet o politice, svobodě i našem minulém režimu, proto mne nejvíc zaujal Havel. Tohle dílo napsal jeho dlouholetý přítel a jeden z nejbližších spolupracovníků Michael Žantovský. A číst ho je radost!

  Číst dál

  27. 2.2017

 • Run or Die

  Kilian Jornet

  Run or Die

  Vzpomínky, životní příběhy a přemítání o životě z pera jednoho z nejvýraznějších ultra běžců (tj. těch, kteří zdolávají distance delší než maraton) vůbec. Kilian je mladý Španěl, kterého už od mala rodiče vedli k přírodě a sportu. Ten tomu úplně propadl a postupně se dopracoval na úrověň světové špičky.

  Číst dál

  15. 2.2017

 • Děti, které přežili Mengeleho

  Eva Mozesová Korová

  Děti, které přežili Mengeleho

  Drásavý příběh židovských dvojčat, jejichž idylické dětství v Rumunské vesničce přerval Hitlerův nástup k moci.

  Číst dál

  5. 2.2017

 • Out of Mao’s Shadow

  Philip P. Pan

  Out of Mao’s Shadow

  Philip P. Pan vystudoval v Beijingu mandarínskou čínštinu a další roky působil jako přední zahraniční korespondent pro americké deníky. Během sedmi strávených let se dostal na bezpočet míst, i tam, kam si ostatní moc netroufali a udělal mnoho rozhovorů s nejrůznějšími lidmi. Na téměř 450 stranách výmluvně sepsal to nejzajímavější a čtenáři tak představuje situaci v největším autoritářském systému na světě.

  Číst dál

  3. 2.2017